Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za próbę zabójstwa zatrzymany

Data publikacji 24.11.2010

Policjanci z grupy poszukiwawczej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez sąd w Poznaniu za usiłowanie zabójstwa. Poszukiwany wpadł w Ciechocinku. W ubiegłym roku został skazany zaocznie na 7 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. Uciekinier został namierzony w Ciechocinku, gdzie się ukrywał. Został zatrzymany w chwili, gdy jechał przez miasto ze znajomym samochodem. W trakcie zatrzymania nie stawiał oporu, nie krył też zaskoczenia.

Adrian K. (27 l.) był oskarżony o usiłowanie zabójstwa w 2009 roku. W Lesznie pod dyskoteką, po awanturze z grupą osób, wsiadł do samochodu, staranował bramę wjazdową na teren posesji i potrącił kilka osób. Jedna z nich trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Podejrzany został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Sprawa trafiła do sądu, lecz w trakcie procesu oskarżony przestał przychodzić na rozprawy. Wyrok 7 lat więzienia zapadł zaocznie. 9 listopada sąd wydał nakaz zatrzymania skazanego.

Poszukiwany mężczyzna jest dobrze znany policji. Lista jego kryminalnych dokonań mieści się na 11 stronach maszynopisu. Adrian K. między innymi odpowiadał za kradzieże, groźby karalne, kilkukrotną jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony