Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę za próbę wymuszenia okupu

Data publikacji 24.11.2010

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który groził właścicielowi hurtowni fajerwerków spaleniem magazynu. Chciał w ten sposób wymusić zapłatę dziesięciu tysięcy złotych okupu. Zatrzymany to były pracownik firmy. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Mężczyznę podejrzanego o próbę wymuszenia okupu zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Grunwald. Remigiusz Sz. groził właścicielowi jednej z podpoznańskich hurtowni fajerwerków, że jeśli nie otrzyma 10 tys. zł. to spali magazyn firmy. Były w nim zgromadzone fajerwerki o wartości przekraczającej milion złotych.

Policjanci kryminalni z dzielnicy Poznań Grunwald po uzyskaniu tej informacji przez kilka dni próbowali wytropić szantażystę. We wtorek zdobyli informację, dzięki której ustalili kim on jest. Mężczyzna został namierzony na terenie kompleksu handlowego przy ul. Głogowskiej. Odwiedzał zatrudnioną tam swoją dziewczynę. W czasie zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Remigiusz Sz. pochodzi z Jarocina. W Poznaniu wynajmował mieszkanie. Okazało się że dwa lata temu pracował w sklepie szantażowanego przedsiębiorcy. W przeszłości zatrzymany mężczyzna nie był karany. Teraz odpowie za szantaż, za co grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony