Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowi oszuści w rękach policjantów

Data publikacji 24.11.2010

Kryminalni z mrągowskiej komendy po półrocznym dochodzeniu przedstawili 46 zarzutów małżeństwu z Piecek. 26-latka wspólnie z partnerem za pośrednictwem Internetu dokonała szeregu oszustw. Pokrzywdzone, to kobiety z całej Polski, które za pomocą portali aukcyjnych kupiły odzież, lecz pomimo wpłaty pieniędzy jej nie otrzymały. Za popełnienie przestępstwa małżeństwu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Aż 46 osób z całej Polski zostało oszukanych przez małżeństwo z Piecek. Przez ponad pół roku mrągowscy kryminalni za pomocą telefonów, e-maili i faksów ustalali i przesłuchiwali pokrzywdzonych. Prowadzone dochodzenie zakończyło się zarzutami dla 26-letniej Barbary K. i 27-letniego Tomasza S.

Młoda para od lutego do marca tego roku na popularnym portalu internetowym wystawiała odzież na sprzedaż. Po otrzymaniu kilku pozytywnych komentarzy postanowili zmienić taktykę. Gdy otrzymywali na swoje konto pieniądze od klientów przestali odbierać telefony, oraz nie wysyłali zakupionego towaru.

W ten sposób bazowali na ludzkiej naiwności. Barbara K. oraz Tomasz S. do tej pory nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnienie przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP Olsztyn/pb)

Powrót na górę strony