Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na starsze samotne osoby

Data publikacji 25.11.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzewanych o rozboje i kradzieże, których dokonali na szkodę starszych osób mieszkających samotnie. Sprawcy w wieku od 22 do 49 lat są mieszkańcami powiatu ostrowieckiego i opatowskiego. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pracowali nad sprawami rozbojów i kradzieży na terenie województwa świętokrzyskiego. Sprawcy wybierali osoby starsze na swoje ofiary, często zamieszkujące samotnie. Ich działania były brutalne – krępowali i bili swoje ofiary. Sprawcy zabierali głównie pieniądze ale także różne rzeczy, nawet mniej wartościowe, jak stare radia czy zegarki a nawet żywność.

Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz funkcjonariusze z Ostrowca Świętokrzyskiego i Opatowa, wspierani przez grupę antyterrorystyczną zatrzymali pięć osób podejrzewanych o ten przestępczy proceder. Czterech mężczyzn i kobieta tworzyli grupę przestępczą, która od 2008 do 2010 roku na terenie województwa świętokrzyskiego mogła dokonać nawet kilkunastu takich przestępstw.

W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania podejrzewanych osób zabezpieczono przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw, były to między innymi latarki, rękawice, łom.
Wszystkie osoby zostały zatrzymane, będą doprowadzone do prokuratury. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony