Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądali 10 tysięcy euro haraczu

Data publikacji 25.11.2010

Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z Pruszkowa skierują wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie trzech mężczyzn, którzy usiłowali wymusić haracz od pruszkowskiego przedsiębiorcy. Sprawcy bili i grozili mężczyźnie, a następnie zażądali od niego pieniędzy i wyznaczyli comiesięczną opłatę. Wczoraj zostali zatrzymani.

Kilka dni temu policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz pruszkowskiej komendy otrzymali informację, o tym, że od jednego z właścicieli firmy działającej na terenie powiatu pruszkowskiego przestępcy zażądali opłaty "za ochronę". Jak się okazało, zajście miało miejsce dzień wcześniej. Sprawcy zmusili pokrzywdzonego do wejścia do samochodu. Tam bili go pałką teleskopową, pięściami oraz grozili dalszymi represjami. Zażądali od niego 10 tysięcy euro oraz ustalili miesięczną opłatę „za ochronę” na poziomie tysiąca euro. Na koniec zabrali biżuterię, którą posiadał i wypuścili mężczyznę.

Kryminalni ustalili i dotarli do poszkodowanego. Mężczyzna miał liczne ślady używania wobec niego przemocy.

Po niespełna dwóch dniach w ręce stróżów prawa wpadło trzech podejrzanych - 31-letni Tomasz K. i 33-letni Mariusz F. oraz mieszkaniec Warszawy – 40-letni Piotr P. Podczas przeszukań w mieszkaniach zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. maczetę.

Policjanci będą wnioskować o umieszczenie zatrzymanych w areszcie. Za wymuszenie grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony