Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w plecaku ponad 300 gramów amfetaminy

Data publikacji 25.11.2010

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie 31-letni Łukasz Ch., którego zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową lubelskiej komendy. Mężczyzna wpadł w ich ręce wczoraj wieczorem, kiedy po przyjeździe z Warszawy wysiadał z busa na lubelskim dworcu. W jego plecaku policjanci znaleźli ponad 300 gram amfetaminy. Z takiej ilości zabezpieczonej substancji można sporządzić około 3 tys. działek tego narkotyku. 31-latek był już w przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podejrzewali, że 31-letni Łukasz Ch. – mieszkaniec Lublina - może posiadać narkotyki. Wiedząc, że mężczyzna wieczorem będzie wracał z Warszawy, przygotowali wczoraj w okolicy dworca przy ul. Ruskiej zasadzkę i czekali. 31-latek został zatrzymany, kiedy wysiadał z busa. Nie krył zaskoczenia.

Funkcjonariusze przeszukali plecak mężczyzny, który miał ze sobą. Wewnątrz znajdowały się dwie reklamówki, a w nich m.in. dwa zaklejone taśmą pakunki z białym proszkiem. Jak się okazało było to ponad 360 gram amfetaminy. Z takiej ilości substancji psychotropowej można sporządzić około 3 tys. działek narkotyku.

Amfetaminę zabezpieczono, a Łukasz Ch. trafił do policyjnego aresztu. 31-latek był w przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne.

Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci ustalają w jaki sposób 31-latek wszedł w posiadanie nielegalnych substancji.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony