Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siłą wciągnęli do auta i wywieźli za miasto

Data publikacji 25.11.2010

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę zgwałcenia młodej kobiety. Wciągnęli ją siłą do auta i wywieźli za miasto. Anonimowe zgłoszenie i interwencja policjantów zapobiegły dokonaniu przez nich zamierzonego czynu.

Wczoraj przed godziną 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicy Szczecinka gminna droga jedzie samochód, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci pojechali sprawdzić tę informację i zauważyli wskazywany pojazd, który ugrzązł w błocie. W środku auta siedział kierowca, natomiast kilkaset metrów dalej na leśnej drodze stał drugi mężczyzna, który przytrzymywał kobietę za ramię. Mundurowi w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia, był agresywny i wulgarny. W tym samym czasie do policjantów podbiegła roztrzęsiona młoda kobieta i powiedziała, że właśnie ci mężczyźni siłą wciągnęli ją do auta, pobili i próbowali zgwałcić.

Obaj mężczyźni byli wulgarni, agresywni i stawiali czynny opór. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Kierowca miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast jego kolega nie poddał się badaniu, w związku z czym do analizy została od niego pobrana krew.

Dotychczas ustalono, że przed interwencją policjantów sprawcy zaczepili idącą chodnikiem młodą kobietę. Oferowali jej podwiezienie do domu, a gdy spotkali się z jej sprzeciwem wyszli z auta, siłą wciągnęli do środka i pojechali w odludne miejsce na obrzeżach Szczecinka. W trakcie jazdy jeden z mężczyzn dotykał kobietę wbrew jej woli oraz uderzył kilkakrotnie w twarz. Kobiecie grożono, że ja pobija jeśli im nie ulegnie. Za Szczecinkiem na drodze polnej, gdzie samochód ugrzązł w błocie, jeden z mężczyzn wyciągnął kobietę z samochodu i zaciągnął na leśną drogę. Kiedy tam ponownie zaczął ją obmacywać, nadjechał patrol Policji. Kobieta na widok policjantów wyrwała się sprawcy i podbiegła do nich.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 33 i 37 lat to mieszkańcy Szczecinka. Jeszcze dziś zapadnie decyzja co do rodzaju zarzutów jakie usłyszą zatrzymani mężczyźni. Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku, będzie wnioskował do prokuratury o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony