Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust

Data publikacji 25.11.2010

Katowiccy policjanci zatrzymali poszukiwanego oszusta.Tomasz C - 35-letni- przedsiębiorca budowlany, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i kilkunastoma listami gończymi, wpadł dzisiaj rano podczas zasadzki, którą zastawili na niego stróże prawa.

Sposób na życie 35-letniego Tomasz C. był bardzo prosty. Jako właściciel firmy budowlanej kupował w hurtowniach materiały budowlane. Gdy odebrał zamówienie, znikał. Poszkodowani nigdy nie zobaczyli swoich pieniędzy.

Oszust był poszukiwany od dwóch lat. Od 2008 roku na jego "koncie" pojawiło się pięć listów gończych, osiem nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego, kilka innych podstaw poszukiwawczych i Europejski Nakaz Aresztowania. Policjanci z Komisariatu VII i Zespołu Poszukiwawczego Komendy Miejskiej sprawdzali każdą informację o przestępcy. Namierzyli go w Rudzie Śląskiej.

Jego mieszkanie, wyposażone w antywłamaniowe drzwi i specjalną kamerę, było obserwowane od kilkunastu dni. Dzisiaj rano mężczyzna wyszedł z bloku i podszedł do swojego auta. Chciał zdrapać szron z szyb. Wtedy policjanci wkroczyli do akcji. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać. Został zatrzymany podczas pościgu.

Oszusta przewieziono do aresztu śledczego. Tam będzie czekał na wizyty w jednostach Policji i prokuraturach w całym województwie śląskim, które prowadzą przeciwko niemu postępowania karne.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony