Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nastoletni sprawcy napadu na sklep

Data publikacji 25.11.2010

Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o napad na sklep motoryzacyjny. Zamaskowani napastnicy zaatakowali sprzedawczynię, ukradli pieniądze i uciekli. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów już po dwóch godzinach, drugiego zatrzymano kilkanaście minut później.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 14.00. Dwaj mężczyźni w kominiarkach napadli na sklep motoryzacyjny. Wykorzystując nieobecność innych klientów, zastraszyli właścicielkę sklepu przedmiotem przypominającym broń palną. Następnie jeden z nich zaatakował kobietę. Uderzył ją w twarz metalową repliką broni. Napastnicy wymusili na niej otwarcie kasy. Po kradzieży pieniędzy uciekli.

Policjanci zajmujący się sprawą napadu bardo szybko ustalili dane jednego ze sprawców. Nastolatek został zatrzymany. Jego kompan wpadł kilkanaście minut później. Policjanci odzyskali ukradzione pieniądze. Odnaleźli też i zabezpieczyli replikę broni hukowej użytej do napadu.

Starszy sprawca może pędzić w więzieniu nawet 12 lat. Młodszy pomimo swojego wieku z uwagi na ciężar gatunkowy przestępstwa może odpowiadać przed sądem jak osoba dorosła.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony