Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieporozumienie przyczyną zabójstwa

Data publikacji 26.11.2010

Tragiczna w skutkach okazała się wymiana zdań pomiędzy byłymi konkubentami w jednym z żyrardowskich mieszkań. Użyty w jej trakcie nóż i zadana nim rana kłuta szyi była najprawdopodobniej przyczyną śmierci 58-letniego mężczyzny. Do zabójstwa przyznała się zatrzymana przez policję była konkubina zmarłego. To właśnie w jej mieszkaniu doszło do tego tragicznego zdarzenia.

24 listopada br. lekarz pogotowia ratunkowego powiadomił oficera dyżurnego policji o zgonie mężczyzny.

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli liczne ślady i dowody. Jak ustalili śledczy 58-letni mężczyzna odwiedził swojego 11- letniego syna w mieszkaniu byłej konkubiny w Żyrardowie. Podczas wizyty pity był alkohol, który zapewne przyczynił się do kłótni między mężczyzną a kobietą. Z zeznań 51-latki wynika, że mężczyzna wyzywał ją, groził nożem, który ostateczne sama przejęła i pod wpływem emocji ugodziła nim byłego konkubenta.

Kobieta w chwili zatrzymania była nietrzeźwa - stwierdzono u niej ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu 51-latce przedstawiono zarzut zabójstwa za co grozi jej kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 8 lat, kara 25 lat albo kara dożywocia.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony