Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pracują na miejscu kolizji cysterny

Data publikacji 26.11.2010

Na obwodnicy Lubawy na drodze krajowej nr 15, gdzie wczoraj późnym wieczorem wywróciła się cysterna z gazem, cały czas pracują policjanci i strażacy. Ewakuowano ponad 70 osób mieszkających w wyznaczonej strefie bezpieczeństwa. Operacja podnoszenia cysterny może potrwać nawet 8 godzin.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.00 na obwodnicy Lubawy na drodze krajowej nr 15 prawdopodobnie wskutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych. Cysterna przewróciła się na bok i leży na zaworach. Wstępnie nie stwierdzono, by doszło do rozszczelnienia zbiornika czy wycieku gazu. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa, ewakuowano 72 osoby mieszkające w pobliżu, niektórym z mieszkańców nocleg zapewniły służby miejskie.

Policjanci wyznaczyli objazd przez miasto Lubawę i zabezpieczają miejsce zdarzenia. Akcja podnoszenia ciężarówki rozpoczęła się około godziny 10.00. Może potrwać od 4 do 8 godzin. Do przeprowadzenia tej operacji sprowadzono dwa specjalistyczne dźwigi i drugą cysterna.

Warunki drogowe są trudne. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Na miejscu zdarzenia obsługę medialną zapewnia asp. sztab. Sławomir Nojman Oficer Prasowy KPP w Iławie nr tel. 608 011 318.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony