Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 26.11.2010

Ponad 750 krzaków konopi indyjskich, 10 kg gotowego suszu roślinnego oraz sprzęt do wytwarzania środków odurzających zabezpieczyli wcześnie rano na posesji w Markach policjanci z komendy głównej i stołecznej. Funkcjonariusze ustalają teraz obywateli Wietnamu, którzy prawdopodobnie od roku prowadzili na wynajętej posesji nielegalny proceder.

To była już kolejna zlikwidowana plantacja konopi w ostatnim czasie przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego KGP. Funkcjonariusze ustalili, że na jednej z posesji w Markach znajduje się plantacja konopi. Postanowili to sprawdzić. O wsparcie zwrócili się do policjantów wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

Punktualnie o 6.00 rano weszli do środka. Dokładnie przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Na posesji nikogo nie było. Policjanci odkryli natomiast na pierwszym i drugim poziomie 756 krzaków konopi w różnym stadium rozwoju. Zabezpieczyli także około 10 kg gotowego suszu roślinnego oraz sprzęt do wytwarzania narkotyków, w tym lampy, zasilacze, chemikalia, instalację elektryczną i doniczki.

Na miejsce wezwano ekspertów z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP. Zabezpieczono krzewy i sprzęt do ich uprawy. Policjanci ustalili też właściciela posesji. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna wynajmował od około roku posesję obywatelom Wietnamu. Zadaniem funkcjonariuszy z Wołomina, którzy dalej poprowadzą sprawę, będzie teraz zatrzymanie cudzoziemców i ustalenie, do kogo trafiała wytworzona na posesji marihuana.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony