Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wyłudzanie kredytów

Data publikacji 26.11.2010

Kaliscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 21 osób, które od 2007 do 2010 roku wyłudziły z banków blisko 2 miliony złotych. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Kalisza. Grozi im do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu od kilku tygodni pracowali nad sprawą wyłudzeń kredytów z kaliskich banków. Głównie interesowali się przypadkami z ostatnich 3 lat, w których kwoty jednorazowego wyłudzenia sięgały nawet kilkunastu tysięcy złotych. Policjanci po analizie dokumentów m. in. zaświadczeń o zatrudnieniu i osiąganych dochodach oraz innych umożliwiających otrzymanie z banków kredytów i kart kredytowych, wpadli na trop dwóch mieszkańców Kalisza, specjalizujących się w wyłudzeniach i oszustwach. Mężczyźni wyszukiwali i podstawiali kredytobiorcę, tzw. słupa i sporządzali na niego fałszywe dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu. Następnie kredytobiorca zjawiał się w banku, dokumenty przedstawiał jako autentyczne i na ich podstawie otrzymywał kredyt.

Ustalone w wyniku dochodzenia straty na szkodę 3 kaliskich instytucji finansowych sięgają 1 miliona 863 tysiące 300 zł.

Wczoraj kaliski Sąd wobec inicjatorów procederu zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Pozostali po zatrzymaniu i przesłuchaniu zostali zwolnieni. Za popełnione przestępstwa  zatrzymanym grozi kara więzienia do 10 lat.

Śledczy nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony