Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w przestępczość narkotykową

Data publikacji 27.11.2010

Zorganizowaną grupę handlarzy narkotyków z Poznania zlikwidowali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Do aresztu trafiło 11 podejrzanych. Zarzuca się im wprowadzenie do obrotu handlowego 50 kg narkotyków.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Poznaniu 15 osób podejrzewanych o handel narkotykami. Spośród nich 11 trafiło do aresztu. Zatrzymani mężczyźni tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie jednej z poznańskich dzielnic. Przez ostatnie pół roku sprzedali swoim odbiorcom co najmniej 50 kg narkotyków. Handlowali kokainą, amfetaminą, marihuaną, haszyszem i metaamfetaminą. Policjanci podczas przeszukań w domach podejrzanych znaleźli 3 kg amfetaminy ale również marihuanę, haszysz i metaamfetaminę (tzw. kryształ).

W grupie był określony podział ról począwszy od szefa, przez jego najbliższych zaufanych, po kilku dilerów sprzedających narkotyki bezpośrednio odbiorcom. Grupa działała niezwykle ostrożnie. Narkotyki sprzedawano tylko znanym sobie narkomanom. Jeden z zatrzymanych np. na osiedlu “opiekował się” tylko dwoma blokami i tylko tam mógł mieć swoich odbiorców. Oficerowie CBŚ, którzy zajmują się sprawami narkotykowymi uważają, że podejrzani zdominowali całkowicie całą dużą dzielnicę Poznania i handel narkotykami na jej terenie. Akcja CBŚ definitywnie zakończyła działalność tego gangu.

Funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego zebrali dowody przestępstwa, które pozwoliły prokuratorowi z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sformułować jednemu z zatrzymanych zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym udział w tej grupie i handel narkotykami na dużą skalę. Sąd oceniając wniosek policji i prokuratury nie miał wątpliwości. Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

(gp/KWP Poznań)
 

Powrót na górę strony