Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa „Twardego” rozbita

Data publikacji 28.11.2010

Ponad stu policjantów Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu brało udział w rozbiciu i zatrzymaniu zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. „śródmiejskiej”. Wśród zatrzymanych jest szef grupy – „Twardy”.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, współdziałając z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP w ciągu pięciu dni (21-26.11.2010 r. ) zatrzymali na Mazowszu 18 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Członkowie rozbitej grupy podejrzewani są m.in. o zabójstwa, handel ludźmi, napady z użyciem niebezpiecznych narzędzi, handel narkotykami i czerpanie korzyści z prostytucji. Zatrzymani (w wieku 21-45 lat) to siedemnastu mężczyzn i jedna kobieta. Wśród zatrzymanych był lider grupy – pseudonim „Twardy”. W kwietniu 2010 r. wyszedł on na wolność - odsiadywał wyrok 15 lat więzienia za udział w napadzie na jednostkę wojskową na warszawskim Bemowie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która postawiła zatrzymanym zarzuty popełniania przestępstw kierowania i działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Siedemnaście z zatrzymanych osób zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Grożą im kary od pięciu lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sprawie występuje łącznie 31 podejrzanych, aresztowanych jest 29 osób, postawiono 78 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa.

(gp/na podst. KWP Radom)
 

Powrót na górę strony