Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Anonimowość w sieci to tylko pozory

Data publikacji 28.11.2010

O tym, że nawet w Internecie nie jest się anonimowym przekonali się niedawno czterej mieszkańcy powiatu nowomiejskiego. Młodzi mężczyźni zamieścili na jednym z popularnych portali internetowych film, w którym znieważyli policjantów. Pseudoartyści usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie, pod nadzorem tamtejszej Prokuratury prowadzone jest śledztwo w sprawie znieważenia funkcjonariuszy. Czterech młodych mieszkańców powiatu nowomiejskiego, w jednym z popularnych serwisów internetowych zamieściło piosenkę własnego autorstwa. W tekście użyli wielu wulgaryzmów pod adresem nowomiejskich policjantów. Chociaż żaden z pseudoartystów nie podpisał się pod teledyskiem, policjanci ustalili nazwiska podejrzewanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn. Na podstawie zgromadzonych w toku prowadzonego postępowania dowodów, przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia i zniesławienia funkcjonariuszy.

Mieszkańcom powiatu nowomiejskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny dowód na to, że anonimowość w sieci jest tylko mitem. Każdy, kto popełnia przestępstwo wykorzystując nawet najnowsze osiągnięcia techniki, nie może czuć się bezkarny.
 

Powrót na górę strony