Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczono zabezpieczone narkotyki

Data publikacji 29.11.2010

Prawie 700 pakietów z różnymi narkotykami zostało zniszczonych w jednej ze spalarni w ubiegłym tygodniu. To efekt wydanych przez sądy prawomocnych wyroków w sprawach, w których policjanci zabezpieczyli zakazane substancje.

Substancje i środki, których posiadanie jest zakazane przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, zabezpieczone przez Policję, Straż Graniczną czy Żandarmerię Wojskową trafiają do magazynu substancji psychotropowych i środków odurzających i są tam przechowywane do czasu zakończenia postępowań karnych. Przechowuje się tam: marihuanę, amfetaminę, tabletki ekstazy, kokainę, heroinę czy LSD. Zanim jednak wszystko ostatecznie spłonie w piecu, najpierw sąd musi wydać prawomocny wyrok skazujący, w którym orzeka również o zniszczeniu zatrzymanych przez Policję środków odurzających. Po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach, narkotyki w zalakowanych pakietach przekazywane są do magazynu, skąd w konwoju transportowane są do spalarni na terenie powiatu bydgoskiego. Do tego czasu narkotyki przechowywane są w policyjnym magazynie.

Ostatni transport z 11 workami wypełnionymi 689 pakietami z różnymi substancjami odurzającymi został spalony w zeszłym tygodniu.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony