Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze ofiary zimna

Data publikacji 29.11.2010

Odnotowano pierwsze ofiary zimna w tym sezonie. Jedna osoba zamarzła na działce, z kolei druga w pustostanie. W ubiegłym sezonie na terenie województwa łódzkiego w wyniku wychłodzenia zmarły 23 osoby, w samej Łodzi - 9, natomiast w całej Polsce - 300.

Zima zaatakowała. Noce są mroźne, temperatura spada poniżej zera. Dłuższe przebywanie w takich warunkach na dworze lub w nieocieplanych pomieszczeniach może być tragiczne w skutkach.

27 listopada na terenie ogródków działkowych w Łodzi znaleziono zaniedbanego i wyziębionego mężczyznę w wieku około 40 lat. Pomimo udzielonej pomocy, mężczyzna nie przeżył . Kolejną ofiarę znaleziono dwa dni później w pustostanie przy ulicy Wigury w Łodzi. W obydwu przypadkach przyczyną zgonu najprawdopodobniej było wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze Policji ustalają tożsamość ofiar.

Aby zapobiec takim tragediom, dach nad głową oraz wsparcie osobom bezdomnym oferują schroniska i noclegownie.

Jak co roku policjanci monitorują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, gdzie może dojść do zagrożenia ich zdrowia i życia, głównie w wyniku wychłodzenia ciała. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice, ogródki działkowe, dworcowe poczekalnie, klatki schodowe, węzły ciepłownicze, komórki.

Policja apeluje! Nie przechodźmy obojętnie obok leżącego na ulicy człowieka; bezdomnego czy niepełnosprawnego, informujmy o tym odpowiednie służby. Takie informacje pozwalają na szybkie dotarcie do osób potrzebujących pomocy i skuteczne otoczenie ich opieką, która może im uratować życie.

(KWP w Łodzi / ms)

Podczas kontroli opuszczonych miejsc znaleźli ciało mężczyzny

Powrót na górę strony