Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o śmiertelne pobicie

Data publikacji 29.11.2010

Policjanci z Rybnika zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie 59-latka. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na ich tymczasowe aresztowanie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek około 11.30 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie przystanku autobusowego w dzielnicy Niedobczyce zauważono dziwnie zachowującego się, zakrwawionego mężczyznę. Na miejsce natychmiast udali się rybniccy policjanci, którzy po kilkunastu minutach, w parku przy ul. Wieniawskiego zauważyli wskazanego mężczyznę. 39-latek początkowo tłumaczył, że przewrócił się. Później jednak powiedział, że bronił matkę przed agresywnym ojcem. Ostatecznie jednak przyznał się, że pobił kompana, z którym wspólnie spożywał alkohol.

W miejscu, gdzie doszło do libacji i pobicia, policjanci ujawnili zwłoki 59-letniego bezdomnego. Rybniccy policjanci, oprócz zakrwawionego sprawcy, zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę w wieku 22 lat, podejrzewanego o współudział w przestępstwie.

Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na tymczasowe aresztowanie napastników. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony