Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła od klientów banku prawie 1 300 000 zł

Data publikacji 29.11.2010

Policjanci z Poznania zatrzymali 34-letnią mieszkankę Chodzieży. Kobieta zatrudniona w jednym z pilskich banków za pieniądze klientów, wykorzystując ich zaufanie, fikcyjnie kupowała papiery wartościowe. Od 2004 do 2010 roku wyłudziła w ten sposób prawie 1 300 000 złotych. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Poznania zatrzymali 34-letnią mieszkankę Chodzieży. Była pracownica jednego z pilskich banków wyłudziła od 2004 roku od klientów prawie 1 300 000 złotych. Kobieta wykorzystując zaufanie, którym obdarzyli ją niektórzy klienci banku, miała pośredniczyć w zakupie dla nich znacznych ilości akcji, obligacji i innych papierów wartościowych. Gotówka, która była jej przekazywana, trafiała jednak na jej konto, natomiast klient otrzymywał fałszywe zaświadczenie o nabyciu papierów wartościowych.

Nieuczciwa pracownica banku sama taki dokument przygotowywała. Aby uwiarygodnić swoją uczciwość wobec klientów przekazywała im niewielkie kwoty na konta, które miały stanowić odsetki tytułem posiadanych papierów wartościowych.

W wyniku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu , policjanci zabezpieczyli szereg dokumentów: przelewy, historie rachunków, dowody wpłat i wypłat oraz inne, które poddane dokładnej analizie, sprecyzują drogę jaką bankowa korespondencja trafiała do klientów nieuczciwej pracownicy.

Oszustka decyzją sądu trafiła do aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuściła grozi jej nawet 10 lat.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony