Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dopuścił się 9 przestępstw na tle seksualnym

Data publikacji 30.11.2010

Policjanci z KPP w Myśliborzu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie rozwiązali sprawę przestępstw na tle seksualnym, do jakich doszło na terenie powiatu myśliborskiego i gryfińskiego w ciągu ostatnich 5 lat. Jak się okazało za czyny te odpowiada jeden i ten sam mężczyzna. 50-latek trafił do aresztu.

W ciągu ostatnich 5 lat na terenie powiatu myśliborskiego doszło do sześciu zdarzeń o charakterze seksualnym. Zdarzenia te występowały w dużych odstępach czasu. Również teren na jakim do nich dochodziło był rozległy. Ponadto sposób działania sprawcy był za każdym razem inny. Różniły się od siebie także rysopisy podawane przez pokrzywdzone, a one same były w różnym wieku. Wszystkie zdarzenia początkowo nie miały wspólnego „mianownika”, a jedyną wspólną rzeczą, jaka je łączyła było miejsce, w którym dochodziło do zdarzeń - najczęściej był to teren duktów leśnych.

Myśliborscy funkcjonariusze szczegółowo sprawdzali każdą ze spraw, typowali osoby, które mogłyby dopuścić się takich czynów. Ostatni raz gwałciciel zaatakował we wrześniu br. W działania zmierzające do wykrycia sprawcy zaangażowali się również policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Krok po kroku, kryminalni wspólnie z policjantami jednostek ościennych, analizowali każdą ze spraw, do każdej z nich typowali osoby i sprawdzali ich alibi, a materiały z każdego postępowania były porównywane. Grono podejrzewanych osób stopniowo się zawężało. Z czasem śledczy dotarli do informacji, które pozwoliły połączyć kolejne sprawy, a po analizie materiałów wytypowano jednego podejrzewanego.

Mężczyzna został zatrzymany przez gorzowskich policjantów, a następnie trafił do aresztu. Zachodniopomorscy funkcjonariusze przedstawili 50-latkowi dziewięć zarzutów dotyczących innych czynności seksualnych i zgwałceń. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony