Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fani okradli piłkarzy

Data publikacji 30.11.2010

Trzej nieletni kibicujący bełchatowskiej drużynie piłkarskiej dwukrotnie okradli szatnię swych idoli. Sprawcami odpowiedzialnymi za zniknięcie sportowej odzieży, butów i piłek okazali się 12, 13 i 15-latek. Wkrótce materiały w ich sprawie trafią do sądu rodzinnego i nieletnich.

Do kradzieży markowych koszulek i butów piłkarzy bełchatowskiego klubu sportowego doszło 3 i 10 października br. Sprawą „znikających” strojów zawodników zainteresowali się zawiadomieni przez władze klubu bełchatowscy policjanci. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili trzech młodych ludzi odpowiedzialnych za te kradzieże oraz ośmiu nieletnich paserów, do których trafiły markowe koszulki i buty. Odzyskano również prawie cały skradziony łup.

Jak ustalili policjanci, pod nieobecność piłkarzy trzej nieletni rekrutujący się z zagorzałych kibiców bełchatowskiej drużyny piłkarskiej, zakradli się do szatni i wynieśli z niej łupy, które następnie ukryli w kominie wentylacyjnym znajdującym się na budynku szkoły. Następnego dnia młodzi ludzie sprzedali skradzione przedmioty innym uczniom za znikomą część realnej wartości - koszulki, spodenki i buty warte po kilkaset złotych za sztukę, wyceniali na kilkanaście, rzadziej - kilkadziesiąt złotych.

10 października złodziejskie trio ponownie uzupełniło zapasy sportowych koszulek, butów, rękawic i piłek futbolowych, wchodząc do szatni piłkarzy przez uchylone okno łazienki. Łączna wartość skradzionych klubowi i piłkarzom rzeczy wzrosła do ponad 6 tys. zł. I tym razem skradzione przedmioty zostały sprzedane nieletnim paserom ze szkoły.

Wkrótce materiały postępowania trafią do sądu rodzinnego i nieletnich, a piłki, koszulki i buty piłkarskie wrócą do prawowitych właścicieli.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony