Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano handlarzy narkotyków z wołomińskiej ekipy

Data publikacji 30.11.2010

Z Poznania do Warszawy wiodły tropy handlarzy narkotykowych, których zatrzymano z kilogramem amfetaminy. W ręce policjantów wpadł Ryszard M., który przed sądem jest oskarżony o sprzedaż aż pół tony narkotyków. Mimo trwania procesu sądowego mężczyzna nadal handlował narkotykami.

Policjanci z CBŚ, KWP w Poznaniu i KPP w Piasecznie doprowadzili do zatrzymania pod Warszawą dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Przy zatrzymanych zabezpieczono kilogram wysokiej jakości amfetaminy. Ponadto podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzewanych, funkcjonariusze znaleźli amfetaminę, kokainę i ponad 40 tys. złotych.

Policjanci CBŚ zajmowali się tą sprawą od roku. W styczniu w ręce stróżów prawa wpadł mieszkaniec Leszna, przy którym znaleziono 5 kg amfetaminy. Z analiz chemicznych zabezpieczonych narkotyków, przeprowadzonych porównań i zdobytych informacji wynikało, że zatrzymany mógł handlować narkotykami z członkami podwarszawskich gangów.

Specjalna grupa policjantów z CBŚ i z KWP w Poznaniu w podwarszawskim Piasecznie zatrzymała wytypowanych podejrzanych. Jednym z zatrzymanych okazał się Paweł R. (43 l.), drugim Ryszard M. (52 l.). Ten ostatni to postać o bogatej przeszłości w świecie przestępczym. Kojarzony był z wołomińskim gangiem nieżyjącego już „Klepaka”. Ryszard M. jest oskarżony przed sądem o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wprowadzenie na rynek aż pół tony narkotyków.

O losie Ryszarda M. już niebawem zdecyduje prokuratura i sąd.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony