Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany, poszukiwany w kradzionym aucie

Data publikacji 30.11.2010

Podczas działań "Trzeźwy Poranek" jarosławscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. 32-letni mieszkaniec Przemyśla, który prowadził auto po pijanemu, okazał się być poszukiwanym listem gończym uciekinierem z zakładu karnego, gdzie odsiadywał karę za zabójstwo. Ponadto auto, którym jechał było kradzione, a jego bagażnik wypełniony był przedmiotami pochodzącymi z kradzieży.

To miała być kolejna kontrola drogowa w miejscowości Munina, w ramach akcji "Trzeźwy Poranek", kiedy policjant ruchu drogowego dał sygnał do zatrzymania kierującemu bmw. Kierowca samochodu nie zatrzymał się jednak do kontroli, tylko wjechał w boczną uliczkę. Po krótkim pościgu uciekający bmw został zatrzymany.

Podczas legitymowania kierowca oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Nie potrafił też wyjaśnić do kogo należy samochód. Jarosławscy kryminalni w bagażniku bmw znaleźli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży, m.in. papierosy, kosmetyki, czekolady, puszki z piwem i bilon. Wyposażenie samochodu stanowiły też dwa komplety łomów i nożyc do cięcia prętów, a także dwie uszkodzone kłódki.

Od kierującego czuć było silną woń alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że zamontowane na aucie tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu. W bagażniku natomiast znajdował się komplet tablic od bmw, zaś sam samochód, którym podróżował zatrzymany do kontroli, został skradziony trzy dni wcześniej w Przemyślu. Podczas rozpytania mężczyzna przyznał się do prawdziwego nazwiska – dane, które podał wcześniej, były nieprawdziwe i należały do jego nieżyjącego brata. Zatrzymany 32-letni mieszkaniec Przemyśla, okazał się być poszukiwanym przez kilka jednostek Policji i prokuraturę, po tym jak nie powrócił w terminie do zakładu karnego, gdzie odsiadywał karę za zabójstwo i
wyłudzenie kredytów.

Policjanci ustalają pochodzenie przedmiotów, które 32-latek przewoził w bagażniku bmw.

Zatrzymany usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli i podanie fałszywych danych. Mężczyzna jest również podejrzewany o popełnienie przestępstw na terenie Przemyśla.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony