Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali grupę kradnącą samochody dostawcze

Data publikacji 30.11.2010

Wrocławscy policjanci rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Funkcjonariusze udowodnili im kradzież co najmniej sześciu mercedesów sprinterów we Wrocławiu. Zatrzymani w sprawie trzej mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przestępstwa, których się dopuścili. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój na przełomie października i listopada br., kiedy wrocławscy policjanci patrolując nocą rejon osiedla Popowice próbowali zatrzymać do kontroli mercedesa sprintera. Kierujący widząc funkcjonariuszy, zignorował polecenie do zatrzymania, a po chwili wyskoczył z jadącego samochodu i zaczął uciekać. Toczący się sprinter zatrzymał się na jednym z zaparkowanych w pobliżu aut. Po chwili pościgu kierujący znalazł się w rękach policjantów. Auto, którym jechał mężczyzna okazało się być kradzione.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na ulicy Fabrycznej wpadli na trop grupy trudniącej się kradzieżami samochodów, głównie samochodów dostawczych marki Mercedes Sprinter. Jak ustalili policjanci, role w grupie były ściśle określone. Dwaj mężczyźni włamywali się do upatrzonego wcześniej auta, a następnie odstawiali go w umówione miejsce. Stamtąd, zatrzymany podczas kontroli mężczyzna, jechał nim poza Wrocław, gdzie samochody rozbierane były na części. Za dostarczenie kradzionego samochodu na miejsce mężczyzna otrzymywał zapłatę. Łupem sprawców oprócz samochodów padał także towar, który się w nich znajdował – najczęściej były to elektronarzędzia.

Policjanci idąc dalej tropem ustalili, a następnie zatrzymali pozostałych członków grupy, którzy stali bezpośrednio za kradzieżami samochodów.

Trzej zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Wrocławia i jednej z miejscowości w powiecie oławskim, w wieku 28 – 38 lat. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili im kradzieże co najmniej 6 aut we Wrocławiu.

Policjanci ustalają m.in. czy zatrzymani nie mają na koncie jeszcze innych tego typu przestępstw. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych natomiast, dozór policyjny i poręczenia majątkowe.

Za włamania do samochodów i ich kradzieże zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony