Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa

Data publikacji 30.11.2010

Za zabójstwo odpowie przed sądem 20-letni Patryk Ś., jego kolega zaś - 21-letni Marcin B. - za pomoc w zacieraniu śladów przestępstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Ostródzie. Obydwaj mężczyźni przebywają w areszcie od czasu zatrzymania ich w maju br.

W maju tego roku ostródzcy policjanci zatrzymali 20-letniego Patryka Ś. jako podejrzanego w sprawie zabójstwa 44-letniej mieszkanki gminy Miłomłyn. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna zaatakował kobietę ciężkim przedmiotem, gdy ta jechała rano do pracy. Następnie włożył ciało kobiety do bagażnika auta i wspólnie z kolegą zakopał je na jednej z pobliskich żwirowni. Gdy policjanci zatrzymali sprawcę, 20-latek opowiedział przebieg tragicznych wydarzeń i wskazał miejsce ukrycia ciała ofiary. Za pomoc w zacieraniu śladów policjanci zatrzymali również kolegę 20-latka, 21-letniego Marcina B. Mieszkańcy gminy Miłomłyn trafili do aresztu w Iławie.

Aktualnie do Sądu Rejonowego w Ostródzie wpłynął w tej sprawie akt oskarżenia.

20-letni Patryk Ś. został oskarżony przez prokuratora o zabójstwo 44-latki, za co grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia. 21-letniemu Marcinowi B. za pomoc w zacieraniu śladów przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony