Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krótko przed meczem z Juventusem Turyn

Data publikacji 30.11.2010

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbyła się lustracja obiektu pod kątem przygotowania do jutrzejszego meszu Ligii Europejskiej pomiędzy Lechem Poznań a Juventusem Turyn. Policjanci, przedstawiciele POSiR-u, służby ochrony, klubu, urzędu miejskiego podczas kontroli stwierdzili, że większość wcześniejszych zaleceń została zrealizowana.

Policjanci ze Sztabów Policji Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Poznaniu o przedstawiciele poszczególnych instytucji odpowiedzialnych za przygotowanie Stadionu Miejskiego do rozgrywek piłkarskich w ramach Ligii Europejskiej i Ekstraklasy kontrolowali obiekt pod kątem zrealizowania wcześniej określonych przedsięwzięć.

Po dokładnie przeprowadzonej dzisiaj rano lustracji sportowego obiektu stwierdzono, że większość wcześniej wskazanych nieprawidłowości, uchybień została naprawiona. Jednym słowem obiekt, na dwa najbliższe mecze Lecha Poznań - jutro z Juventusem Turyn i w sobotę z Widzewem Łódź - otrzyma pozytywna opinię Policji.

Dzisiaj również odbyła się kolejna odprawa do jutrzejszego meczu. Policjanci odpowiedzialni za poszczególne etapy operacji policyjnej meldowali o gotowości do jutrzejszych zadań. Mecz na, którym jest ponad 40 tysięcy widzów, to wielki sprawdzian dla Policji i innych służb w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku.

Przypominamy o zmianach organizacyjnych ruchu drogowego na czas przed i po meczu. Apelujemy, by na Stadion Miejski wszyscy kibice przychodzili odpowiednio wcześniej, nie na ostatnią chwilę. Pozowali to na bezpieczne i szybkie dostanie się na sportowy obiekt. Przypominamy również, że już trzy godziny przed planowanym rozpoczęciem meczu bezpłatnie będzie można dostać się stadion środkami komunikacji miejskiej. Do dyspozycji kibiców podstawione zostaną dodatkowe autobusy i tramwaje.

Dla kibiców, którzy zdecydują się przyjechać na mecz samochodem, przygotowane zostały dwa bezpłatne parkingi przy ul. Cmentarnej. Na tych parkingach wyznaczone zostaną miejsca postoju autokarów.

Jednocześnie prosimy kibiców, którzy mają bilety na miejsca na trybunie I – numery wejść od 18 do 22 - aby przechodzili wzdłuż trybuny III i za trybuną II. Przejście za trybuną IV będzie zamknięte ze względów bezpieczeństwa.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony