Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę wyłudzającą kredyty

Data publikacji 01.12.2010

Wrocławscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która mogła wyłudzić nie mniej niż 600 tys. złotych. Sprawcy wyłudzali kredyty gotówkowe i w systemie sprzedaży ratalnej. Do chwili obecnej funkcjonariusze zatrzymali siedemnaście osób. Za oszustwo i wyłudzenie znacznej kwoty pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która - działając w okresie od 2008 roku - wyłudziła kredyty na kwotę nie mniejszą niż 600 tys. złotych. Policjanci z Wrocławia, wspólnie z kolegami z Wałbrzycha, zatrzymali wczoraj23-letnią mieszkankę Strzegomia - jedną z organizatorek przestępczego procederu. Kobieta od kilkunastu dni ukrywała się w różnych miejscach. Została zatrzymana w okolicach miejscowości Boguszów Gorce.

To już druga organizatorka zatrzymana przez funkcjonariuszy. Na początku listopada wpadła 31-letnia kobieta, przy której policjanci zabezpieczyli wyłudzony laptop oraz pieczątki służące do podrabiania dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytów. Podstawione osoby, posługując się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach, wyłudzały kredyty z banków lub instytucji finansowych. Były to kredyty gotówkowe w wysokości od 20 do 50 tys. złotych oraz kredyty na zakup sprzętu w systemie sprzedaży ratalnej, np. sprzęt RTV lub komputery.

Jak ustalili policjanci, grupa działała głównie na terenie Dolnego Śląska, ale wyłudzała kredyty również w innych miastach na terenie Polski. Do chwili obecnej funkcjonariusze zatrzymali siedemnaście osób. Dwie z nich trafiły do aresztu, natomiast wobec sześciu kolejnych zastosowano dozór policyjny. Jeszcze dziś do sądu z wnioskiem o areszt zostanie doprowadzona 23-letnia mieszkanka Strzegomia. Policjanci w dalszym ciągu nad tą sprawa pracują i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za oszustwo i wyłudzenie znacznej kwoty pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony