Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 kg narkotyków w torbie podróżnej

Data publikacji 01.12.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali 27-latka, który przywiózł z Holandii ponad 8 kg marihuany. W jego domu znaleziono kolejne narkotyki. Łącznie za pośrednictwem Roberta W. na krajowy rynek miało trafić ponad 9 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 300 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci patrolujący jedną z ulic w Strzelcach Opolskich zwrócili uwagę na młodego człowieka niosącego dużą torbę, który na ich widok rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze pobiegli za mężczyzną i po krótkim pościgu zatrzymali, by wyjaśnić przyczynę jego dziwnego zachowania. Jak się okazało, w bagażu, który młody człowiek miał przy sobie, policjanci znaleźli 8 kilogramów marihuany zapakowanej w foliowe worki. Mężczyzna został zatrzymany.

Sprawą zajęli się policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze ustalili, że Robert W. tego dnia przyjechał do Strzelec Opolskich z Holandii. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, kilkadziesiąt gramów marihuany, kilka gramów haszyszu, dwie wagi elektroniczne, kilka woreczków foliowych zawierających prawdopodobnie tzw. „dopalacze” oraz polską i obcą walutę.

27-letni Robert W. usłyszał zarzut uczestnictwa w obrocie i obrotu środkami odurzającymi w znacznych ilościach, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, 27-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony