Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 01.12.2010

Tylko 30 listopada w całej Polsce zamarzło osiem osób. Apelujemy, by nie przechodzić obojętnie obok tych, którzy są pijani czy bezdomni i nie mają się gdzie schronić.

Wszystkie osoby, które zamarzły w ciągu ostatniej doby, to mężczyźni, w wieku od 33 do 72 lat. Niestety, z ustaleń wynika, że byli pod wpływem alkoholu.

Apelujemy, by nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych czy też pijanych. Jeśli zauważymy kogoś, kto od dłuższego czasu, na mrozie, leży na ławce w parku, w rowie, siedzi w przejściu pod dworcem kolejowym - powiadommy policję. Dzwońmy, jeśli mamy informacje o osobach przebywających w pustostanach czy altankach. Jeden telefon może uratować komuś życie!

Okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia bezdomni: kanały, pustostany, działki. Funkcjonariusze nie mogą być jednak wszędzie, dlatego tak ważne jest to, aby informować ich o osobach, które nie mają się gdzie schronić.

Apelujemy, by osoby wracające w czasie mrozów z imprez korzystały z komunikacji lub taksówek. Alkohol daje złudne wrażenia ciepła. Tymczasem organizm zdecydowanie szybciej się wychładza. Nie ryzykujmy.

Także osoby starsze, które w czasie siarczystych mrozów zdecydują na dłuższe wędrówki, powinny uprzedzać o tym swych bliskich i odpowiednio się ubrać.

(PAP / mg)

Reaguj, kiedy widzisz osobę, która może potrzebować pomocy - Olsztyn>>

Powrót na górę strony