Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wielokrotne włamania

Data publikacji 01.12.2010

Policjanci z Konina zatrzymali 52-latka podejrzanego o liczne włamania do mieszkań w Koninie. Zatrzymany to recydywista, wcześniej karany za takie same przestępstwa. Odzyskano część rzeczy pochodzących z kradzieży.

W ostatnim czasie konińscy policjanci rozpracowywali sprawę kradzieży z włamaniami, do których dochodziło w mieszkaniach w blokach na konińskich osiedlach. Analizując różne wątki, funkcjonariusze wpadli na trop 52-latka, który w maju opuścił zakład karny, gdzie odbywał wieloletni wyrok za wcześniej popełnione podobne przestępstwa. Mężczyzna przebywał na terenie Konina. W zajmowanych przez niego pomieszczeniach policjanci znaleźli rzeczy pochodzące z włamań.

Jak ustalili funkcjonariusze, 52-latek od lipca do listopada br. dopuścił się co najmniej 10 przestępstw. Aktualnie zarzuca się mu 8 kradzieży z włamaniem do mieszkań i dwie próby włamań. Zawsze działał w godzinach południowych, gdy w lokalach nie było domowników. Zabierał m.in: sprzęt RTV i komputerowy, konsole do gier, biżuterię, pieniądze, odzież, alkohole, wędliny. Policjanci odzyskali znaczną część zrabowanych rzeczy m.in: ekrany telewizyjne, wzmacniacz, kamerę cyfrową, zegarki, bransolety.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, konińska prokuratura i Policja wystąpią do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, w warunkach recydywy kara wzrasta do 15 lat za kratami.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony