Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami i przewoził nielegalne papierosy

Data publikacji 02.12.2010

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali 48-letniego kierowcę passata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją. Mężczyzna został ukarany 37 punktami karnymi i mandatem w wysokości 1 000 zł. Dodatkowo policjanci w bagażniku jego samochodu ujawnili 300 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kierowca passata nie ustąpił policjantom pierwszeństwa przejazdu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki 48-latek popełnił szereg wykroczeń drogowych - przekroczył prędkość, jechał bez świateł i zapiętych pasów, nie stosował się do znaków drogowych i jechał pojazdem niesprawnym technicznie. Kierowca został zatrzymany w Górzycy, gdzie dzielnicowy zablokował drogę radiowozem. W trakcie kontroli okazało się, że 48-letni mieszkaniec Nysy, w bagażniku przewozi 300 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy.

48-latek został zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach do wyjaśnienia.

Za wykroczenia, których dopuścił się 48-latek policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1000 złotych oraz 37 punktów karnych, kierowca mandatu nie przyjął teraz jego sprawę rozstrzygnie sąd.

Za posiadanie znacznej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy Ustawa Karno - Skarbowa przewiduje wysokie kary finansowe.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony