Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje i paserzy zatrzymani

Data publikacji 03.12.2010

W ręce stołecznych policjantów, w zorganizowaną na parkingu pod Elblągiem zasadzkę, wpadli na gorącym uczynku czterej mężczyźni. Na swoim koncie mają kradzież vw passata. Grozi im 10 lat więzienia.

Praca policjantów ze stołecznej samochodówki i funkcjonariuszy z Mokotowa oraz Bielan doprowadziła do zatrzymania 4 mężczyzn. Dwaj z nich, Robert B. ps. Baran i Stefan S., są podejrzewani o kradzież wartego 25 tys. złotych vw passata. Kolejni dwaj, Jacek R. i Paweł K., zajmowali się organizowaniem tzw. dziupli dla skradzionych aut, a następnie ich demontażem.

Podczas pracy operacyjnej policjanci ustalili, że skradziony kilka dni wcześniej vw miał być transportowany z Warszawy do dziupli samochodowej znajdującej się w północno-wschodniej części Polski, gdzie miał zostać rozebrany na części. Policjanci ustalili, że złodzieje skradzione auto mają przekazać paserom na parkingu samochodowym w miejscowości Pasłęk. Zorganizowali zasadzkę. W ich ręce wpadli odpowiedzialni za kradzież i paserstwo samochodu.

Policjanci podczas przeszukania seata toledo, którym poruszali się paserzy, i citroena saxso znaleźli moduły służące do kradzieży samochodów i tzw. łamaki samochodowe. Przeszukując mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze, należące do Jacka R., zabezpieczyli 8,5 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Podczas akcji jeden z zatrzymanych usiłował  uciec autem i chciał rozjechać policjanta. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć broni. Uszkodzeniu uległ nieoznakowany radiowóz.

Policjanci ustalili, że Jacek R.  wynajmował w Elblągu garaż, który służył mu do przechowywania skradzionych samochodów.

Zatrzymani  usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem samochodu i paserstwa. Sąd na wniosek prokuratury wobec Roberta B., Stefana S. i Pawła K. zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy. Jacek R. został objęty dozorem Policji. Sprawcom grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Typowane są kolejne samochody skradzione przez zatrzymane osoby.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony