Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka oszusta matrymonialnego

Data publikacji 06.12.2010

Kobiety poznawał poprzez portale społecznościowe. Mówił im, że potrzebuje pieniędzy na działalność gospodarczą lub operację ojca w szwajcarskiej klinice. Nakłaniał je do zaciągania kredytów oraz zakupu telefonów komórkowych. Jak ustalili policjanci, za zdobyte w ten sposób pieniądze wynajmował luksusowe auta i mieszkania. Prowadził wystawny tryb życia. Wpadł w ręce kryminalnych z komendy stołecznej Policji późnym wieczorem na Woli. Od wielu lat jest doskonale znany Policji z oszustw i kradzieży.

Na ślad 21-letniego Konrada K. wpadli policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Ustalili, że najprawdopodobniej może on przebywać w jednym z mieszkań na Woli. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna od pewnego czasu wynajmuje tam lokal. Przygotowali więc zasadzkę i z postanowieniem o zatrzymaniu - wydanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ - udali się pod ustalony adres. Przed 22.00 dostrzegli poszukiwanego wchodzącego do budynku razem z jego 25-letnią dziewczyną. Oboje zostali przewiezieni do jednostki Policji i przesłuchani. Młody człowiek jest doskonale znany Policji. W przeszłości wielokrotnie karany był za oszustwa i kradzieże.

Z materiałów zebranych w sprawie wynika, że 21-latek od 2 lat wyszukiwał swoje ofiary za pośrednictwem portali internetowych. Zazwyczaj przedstawiał się jako Konrad. Wzbudzał zaufanie. Obiecywał stały związek. Zapominał jednak wspomnieć, że ma żonę i dwójkę dzieci. Często twierdził, że gotówka jest mu potrzebna na prowadzenie własnej działalności. Innym razem mówił, że potrzebuje ich na leczenie chorego ojca za granicą. W rzeczywistości zdobyte pieniądze przeznaczał na wynajem luksusowych aut i mieszkań na terenie kraju. Część z nich wykorzystywał na wystawny tryb życia i spłatę wcześniejszych zaległości.

Mężczyźnie przedstawiono już 4 zarzuty oszustwa, a sąd na wniosek prokuratury aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci podejrzewają, że oszukanych przez Konrada K. kobiet może być znacznie więcej, dlatego też zwracają się do wszystkich poszkodowanych o zgłaszanie się do wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, tel. 22-603-77-20.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.66 MB)

Powrót na górę strony