Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ma na koncie co najmniej 25 oszustw

Data publikacji 07.12.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu gotówkowego. Okazało się, że jeden z nich ma na swoim koncie 25 takich czynów na terenie całego kraju, gdzie wartość strat oszacowano na blisko 350 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

6 grudnia 2010 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 53 lat, podejrzewanych o usiłowanie wyłudzenia blisko 50 tysięcy złotych kredytu gotówkowego w jednej z placówek bankowych na terenie Starego Miasta. Mężczyźni posłużyli się sfałszowanymi dokumentami.

Dodatkowo policjanci udowodnili starszemu z mężczyzn 25 oszustw i prób wyłudzeń, do jakich doszło na terenie całego kraju. Nie tylko próbował wyłudzać kredyty w placówkach bankowych, próbował również oszukiwać w sklepach, gdzie można było kupić sprzęt w systemie ratalnym. Również w tych przypadkach posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Funkcjonariusze szacują, że straty powstałe w wyniku tych zdarzeń opiewają na blisko 350 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni byli wcześniej notowani w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Obecnie policjanci sprawdzają, czy 53-latek ma na swoim koncie większą liczbę wyłudzeń.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony