Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże fiatów

Data publikacji 07.12.2010

Kryminalni z Gniezna zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mają na swoim koncie 11 kradzieży aut na terenie Gniezna. Grupa działała od trzech miesięcy. Skradzione pojazdy zostały odzyskane. Za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci gnieźnieńskiej komendy zatrzymali czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego w wieku od 17 do 60 lat. Cała czwórka wchodziła w skład grupy przestępczej, która podejrzewana jest o kradzieże 11 samochodów, w tym 7 cinquecento i 4 fiatów 126p.

Zatrzymani prowadzili swoją przestępczą działalność od trzech miesięcy, głównie na terenie Gniezna. Niewykluczone jednak, że działali w miejscowościach ościennych. Funkcjonariusze odzyskali w sumie 11 aut, które w niedługo wrócą do właścicieli.

Dwóch z zatrzymanych będzie odpowiadało za kradzieże z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden odpowie za paserstwo, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Czwarty z nich stanie przed sądem dla nieletnich.

Decyzją prokuratury otrzymali wczoraj dozory policyjne. Sprawa jest w toku. Mężczyźni nie byli wcześniej notowani przez policję.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony