Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 7 osób za przemyt i handel nielegalnymi papierosami

Data publikacji 09.12.2010

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się handlem papierosami pochodzącymi z przemytu. Zatrzymano siedem osób, w tym 40-letniego mężczyznę, który odpowie za kierowanie grupą przestępczą. W wyniku działalności grupy Skarb Państwa stracił blisko 3 mln złotych.

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej to efekt realizacji policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie. Funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy trudnili się handlem na szeroką skalę papierosami pochodzącymi z przemytu. Grupą kierował 40-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Przestępczy proceder trwał od grudnia 2009 roku. Przemycane papierosy trafiały najpierw do Przemyśla, a potem także w głąb kraju.

Jak ustalili policjanci, do grudnia 2010 r. członkowie grupy przemycili i sprzedali blisko 270 tys. paczek papierosów. Wartość strat Skarbu Państwa oszacowano na ponad 2 mln 800 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób - sześciu mężczyzn, w wieku od 29 do 44 lat oraz 40-letnią kobietę. Wszyscy zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania - na terenie Przemyśla i kilku miejscowości powiatu przemyskiego. Podczas zatrzymania zabezpieczono pieniądze, dwa samochody osobowe, telefony komórkowe i dokumenty.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także za przemyt i paserstwo akcyzowe. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec trzech podejrzanych prokurator zastosował wczoraj dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Natomiast 40-letni mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie grupą przestępczą, za co grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

(KWP w Rzeszowie/js)
 

Powrót na górę strony