Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści wyłudzali kościelne pieniądze

Data publikacji 09.12.2010

Mazowieccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podając się za przedstawicieli różnych instytucji, od pracowników plebanii wyłudzali kościelne pieniądze. Były to kwoty od 1 tys.500 do 6 tys. zł. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za oszustwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Mazowieccy kryminalni, we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Żyrardowie, doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy podając się za przedstawicieli różnych instytucji wyłudzali kościelne pieniądze.

Podejrzani (31 i 22 l.), mieszkańcy województwa małopolskiego, pod nieobecność księży odwiedzali plebanie na Mazowszu. Przebywającym na plebaniach osobom, najczęściej gospodyniom, przedstawiali się jako właściciele, np. firm ochroniarskich czy budowlanych. Informowali, że księża zalegają z opłatami za wykonane przez nich usługi i żądali zapłaty. W przypadku odmowy wypłaty pieniędzy wykonywali fikcyjne telefony do księży i podczas rozmowy uzgadniali, że pieniądze mają zostać wypłacone. Określali przy tym sumę rzekomej należności. W ten sposób wyłudzali kwoty od 1500 do 6000 złotych.

Policjanci podejrzewają, że sprawcy działali od około pół roku, kiedy jeden z podejrzanych - 31-latek - opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał pięcioletni wyrok za oszustwa.

Funkcjonariusze sprawdzają ilu oszustw i na jaką kwotę dopuścili się zatrzymani. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony