Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się oszukać na „złote jednopensówki”

Data publikacji 09.12.2010

Przez chwilę myślał, że zrobił interes życia, ale okazało się, że zwyczajnie został oszukany. Na tej „intratnej” transakcji stracił ponad 45 tys. złotych. Od przypadkowo napotkanego mężczyzny kupił rzekomo złote jednopensówki, po sprawdzeniu okazało się, że monety nie maja żadnej wartości.

Wczoraj około 14:20 na jednej z ulic Włocławka do 44-latka podszedł nieznajomy, który zapytał gdzie może znaleźć najbliższy kantor, ponieważ chciał sprzedać złote jednopensówki. Po chwili podszedł do nich kolejny mężczyzna, który zainteresował się monetami. Poprosił o jedną, dał za nią 1000 zł i rzekomo udał się do pobliskiego kantoru w celu jej wyceny. Po krótkim czasie powrócił i stwierdził, że kantor weźmie każdą ilość tych monet, za 1500 zł za sztukę.

44-latek słysząc, że to wyjątkowo intratny interes, postanowił zainwestować dopiero co wybrane z banku 45.500 zł. Z zakupionymi monetami poszedł do kantoru. Tam okazało się, że nie mają one niestety żadnej wartości.

To zdarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich, którzy namawiani są przez obce, przypadkowo napotkane osoby do zrobienia „interesu życia”. Bądźmy bardziej ostrożni! Niejednokrotnie bowiem okazuje się, że mamy do czynienia z oszustami i możemy na takich transakcjach stracić wszystkie oszczędności.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony