Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagają

Data publikacji 10.12.2010

Policjanci ze Stalowej Woli pomogli 85-letniej kobiecie wzywającej pomocy. Funkcjonariusze wyważyli drzwi do mieszkania i wezwali pogotowie do potrzebującej pomocy staruszki. Kobieta trafiła do stalowowolskiego szpitala. Z kolei policjanci z Mord, po otrzymaniu informacji o mężczyźnie, który może potrzebować pomocy, natychmiast udali się pod wskazany adres i zapobiegli tragedii. Zastali tam 78-latka, który zasłabł. Mężczyzna przebywał w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym.

W środę wieczorem do stalowowolskiej komendy zadzwonił mieszkaniec bloku przy ulicy Narutowicza i poinformował, że z jednego z mieszkań dochodzi wołanie o pomoc. Na wskazane miejsce natychmiast udał się policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że pomocy wzywa chora, samotnie mieszkająca, 85-letnia kobieta.

Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania. Po wejściu do środka, funkcjonariusze zastali leżącą na podłodze kobietę, która uskarżała się na ból miednicy i nie mogła podnieść się o własnych siłach. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło kobietę do szpitala.

(KWP w Rzeszowie / ms)

***

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mordach po otrzymaniu informacji o mężczyźnie, który może potrzebować pomocy, natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że gospodarz posesji, 78-letni mężczyzna, leżał w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym. Najprawdopodobniej zasłabł w czasie karmienia zwierząt gospodarskich. Policjanci natychmiast powiadomili karetkę pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Jak ustalono, mężczyzna mieszka samotnie. Pokrzywdzony najprawdopodobniej nie ogrzewał swego mieszkania, a zasłabnięcie spowodowane było wycieńczeniem organizmu. Słowa uznania należą się również sąsiadce starszego pana, która o jego sytuacji powiadomiła dyżurnego siedleckiej komendy. Jej troska i brak obojętności na los drugiego człowieka przyczyniły się do podjęcia skutecznych działań zapobiegających tragedii.

Policja apeluje do wszystkich o przekazywanie informacji o osobach, które ze względu na swoją sytuację życiową lub okoliczności, są narażone na zamarznięcia, pod nr tel. 997 lub 112. Pamiętajmy, że taka informacja może uratować życie.

Przypominamy jednocześnie, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim funkcjonuje numer bezpłatnej, całodobowej infolinii 987,pod którym można uzyskać informacje na temat najbliższych schronisk, jadłodajni czy punktów pomocy medycznej. Z kolei pod numer 987 zadzwonić może każdy, kto zna miejsce przebywania osób potrzebujących pomocy w okresie zimowym. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.

(KWP w Radomiu / ms)

Uratowali 41-latka przed zamarznięciem

Powrót na górę strony