Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka"

Data publikacji 10.12.2010

Funkcjonariusze z wolskiej komendy zatrzymali 17-letnią Barbarę G. Kobieta, podając się za przebywającą za granicą córkę, próbowała wyłudzić od 83-letniej kobiety 17 tys. zł. Wpadła w ręce mundurowych na gorącym uczynku. Barbara G. usłyszała zarzuty oszustwa. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Od wielu miesięcy funkcjonariusze policji rozpracowują grupy osób zajmujących się oszustwami na tzw. wnuczka. Wiele działań policji, skierowanych na zwalczanie tego typu przestępstw, kończy się sukcesem. Tak było również w przypadku zatrzymanej Barbary G.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu otrzymali informację, że na warszawskiej Woli prawdopodobnie dojdzie do oszustwa. We wskazany rejon natychmiast skierowano policjantów. Przypuszczenia potwierdziły się. Tuż po 14.00 z bloku wyszła starsza kobieta, do której podeszła młoda dziewczyna. Doszło do przekazania koperty, na co natychmiast zareagowali policjanci. Młoda kobieta, widząc mundurowych próbowała uciekać. Schwytano ją po krótkim pościgu. Zabezpieczono u niej 5.000 złotych i 4.000 USD.

83-latka, do momentu schwytania Barbary G., nie zdawała sobie sprawy z oszustwa. Starszą kobietę przewieziono do komendy w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Z jej relacji wynikało, że otrzymała telefon od kobiety podającej się za jej córkę, która przebywa za granicą. Potrzebowała pilnie gotówki na spłatę zaciągniętego długu. Pieniądze w jej imieniu miała odebrać koleżanka. Starsza kobieta chciała pomóc. Miała jednak nie odkładać słuchawki, ponieważ sprawcy chcieli utrzymywać z nią stały kontakt. Wymyślony sposób działania sprawcy okazał się nieskuteczny. Policjanci zatrzymali 17-letnią Barbarę G. Usłyszała zarzuty oszustwa. O jej losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi jej do 8 lat wiezienia.

(KSP / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.54 MB)

Powrót na górę strony