Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 14-letniej Eweliny

Data publikacji 12.12.2010

Od środy trwają poszukiwania 14-letniej Eweliny Skwary, która zaginęła w drodze do szkoły. Uczestniczyli w nich, oprócz policjantów, strażacy, wojsko, strażnicy leśni oraz mieszkańcy wsi, gdzie mieszka dziewczynka. Do pomocy ściągnięto też specjalistyczny policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Wszystkich, którzy mogą przekazać jakiekolwiek informacje, prosimy o kontakt pod numerami alarmowymi: 997 i 112. Uruchomiono także specjalną policyjną infolinię: (52) 525 53 06, gdzie przez całą dobę można dzwonić, przekazując informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu nastolatki.

Od środy policjanci, strażacy, żołnierze, straż leśna oraz mieszkańcy poszukują zaginionej 14-letniej Eweliny Skwary z miejscowości Służewo Pole w powiecie aleksandrowskim. Ekipy przez trzy dni przeczesywały teren wsi, gdzie mieszka dziewczynka, oraz okoliczne lasy i poligon. Pierwszego dnia w akcji wzięło udział 100 osób, następnego ta liczba zwiększyła się już do 170, a w piątek w poszukiwaniach wzięło udział około 200 osób.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy decyzją Dyrektora Sztabu KGP do pomocy skierowany został także śmigłowiec Sokół 3. Ten specjalistyczny helikopter wyposażony jest w kamerę termowizyjną, a także sprzęt do rejestracji obrazu, który później można odtworzyć i dokładnie przejrzeć.

W ciągu trzech dni przeszukano ponad 600 ha terenu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mediów, które nagłośniły zaginięcie dziewczynki, napływa wiele sygnałów. Policjanci skrupulatnie sprawdzają każdy z nich. Kryminalni, na podstawie przekazanych informacji, przeszukali kilka wskazanych miejsc, przesłuchali kilkanaście osób, rozpytano także kilkadziesiąt rodzin. Niestety wszystkie te czynności nie przyniosły rezultatu.

Dziś rano postanowiono sprawdzić jedną z informacji, którą uzyskali policjanci. Z tego powodu dowodzący działaniami podjął decyzję o ponownym skierowaniu w okolice Służewa około 100 osób. Byli to, oprócz policjantów, także strażacy i mieszkańcy. Ekipy przeszukiwały okolice rzeczki Tążyna. Po godzinie 16.00 zakończono działania w terenie - niestety nie przyniosły one przełomu w tej sprawie.

Przypomnijmy: 14-letnia Ewelina Skwara zaginęła w minioną środę w godzinach porannych w miejscowości Służewo w powiecie aleksandrowskim. Ostatni raz widziana była tego dnia o godz. 7:10, gdy wyjeżdżała z domu do szkoły rowerem. Czerwony składak, którym jechała, został znaleziony około dwudziestu minut później przy drodze w Służewie.

Dziewczynka ma 146 cm wzrostu, 40 kg wagi, jest szczupłej budowy ciała. Ma długie, proste włosy. Jest szatynką, ma niebieskie oczy i okrągłą twarz. Zaginiona ma pieprzyk na szyi. Ubrana była w niebiesko-czarną kurtkę w kratę z kapturem, zapinaną na zamek błyskawiczny, wełnianą czapkę koloru zgniłej zieleni i beżowy szalik w kratę. Miała na sobie czarne spodnie jeansowe, brązowe kozaki, niebieską podkoszulkę i czerwony wełniany sweter z kapturem zapinany na zamek. Miała przy sobie plecak koloru jasno-niebieskiego z napisem PUMA.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej Eweliny Skwary proszone są o pilny kontakt pod numerem (52) 525 53 06 lub alarmowym 997 i 112.

 (KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony