Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na klientów banku

Data publikacji 13.12.2010

Białostoccy policjanci poszukują jednego z dwóch sprawców, którzy dzisiaj po godzinie 8:00 napadli na dwóch klientów banku w centrum Białegostoku. Napastnicy, próbując najprawdopodobniej skraść gotówkę, wdali się w szamotaninę z dwoma klientami banku, raniąc jednego z nich z broni palnej w nogę. Jeden ze sprawców został ujęty.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do napadu doszło w placówce banku w centrum Białegostoku. Dwaj mężczyźni, którzy najprawdopodobniej wychodzili z banku z gotówką, zostali napadnięci przez dwóch nieznanych sprawców. Między mężczyznami doszło do szamotaniny, która przeniosła się na zewnątrz budynku. Wówczas jeden ze sprawców oddał najprawdopodobniej kilka strzałów z broni palnej, raniąc jednego z klientów banku. Jeden z napastników (44 l.,) został ujęty przez poszkodowanych mężczyzn, drugiemu udało się uciec.

Ranny 55-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymany 44-latek, mieszkaniec Tczewa, trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i oszustwo

Policjanci zabezpieczają ślady i poszukują drugiego sprawcy. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia znaleziono porzucony pojazd, którym najprawdopodobniej uciekał. Funkcjonariusze poszukują mężczyzny o szczupłej budowie ciała, ubranego w jasną kurtkę.

Wszystkie osoby, które dzisiaj około godziny 8:00 widziały tak ubranego mężczyznę lub były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z białostocką policją pod numerem telefonu 997 lub 112. Policjanci gwarantują anonimowość.

(mw)

Powrót na górę strony