Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o kradzież torby z kamieniami szlachetnymi

Data publikacji 13.12.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, podejrzewanych o kradzież torby z kamieniami szlachetnymi, należącej do obywatela Indii. Pokrzywdzony oszacował wartość kamieni na kwotę 250 tys. złotych. Sprawcy odpowiedzą za kradzież przed sądem.

Podejrzani o kradzież to 31-letni wrocławianin i 26-letnia kobieta. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia w godzinach popołudniowych. O dokonanej kradzieży powiadomił policjantów poszkodowany obcokrajowiec. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kupując papierosy w jednym z kiosków w rejonie ul. Świdnickiej, położył torbę na półce obok okienka. Znajdowało się w niej około 3 tys. sztuk kamieni szlachetnych – m.in. rubinów, szafirów, granatów, cytrynów czy ametystów. Po chwili zorientował się, że torba zniknęła.

Po otrzymanym zgłoszeniu, policjanci natychmiast zaczęli przeszukiwać okoliczny teren. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Analizując monitoring miejski, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę i kobietę, którzy kręcili się przy kiosku. Na nagraniu było widać,  jak idą z torbą, zaglądając do niej. Rysopisy podejrzewanych o kradzież przekazano natychmiast do wszystkich jednostek policji w mieście.

Poszukiwania prowadzono na terenie całego miasta. Funkcjonariusze, podejrzewając, że złodzieje mogą sprzedać kamienie, zaczęli sprawdzać także punkty skupu biżuterii i pracownie jubilerskie. Prowadzone działania operacyjne potwierdziły, że były takie próby.

Następnego dnia policjanci zauważyli na jednej z ulic w centrum miasta osoby, odpowiadające rysopisom, które na widok funkcjonariuszy próbowały uciekać. Mężczyzna i kobietę zatrzymano. Policjanci zabezpieczyli przy nich torbę foliową, w której znajdowały się skradzione kamienie.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Zatrzymanym za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony