Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali przy sprzedaży usług telewizji cyfrowej

Data publikacji 14.12.2010

Policjanci zatrzymali 10 osób podejrzanych o oszustwo, są to pracownicy i właściciele jednej z firm zajmujących się sprzedażą usług telewizji cyfrowej. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Dwaj właściciele firmy oprócz oszustwa odpowiedzą także za sprawstwo kierownicze. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy sygnał o nieuczciwym pracowniku jednej z zamojskich firm dotarł do hrubieszowskich policjantów pod koniec lutego tego roku. Do komendy zgłosiła się 46-letnia mieszkanka Husynnego. Z jej relacji wynikało, że odwiedził ją pracownik znanej firmy telewizji cyfrowej z siedzibą w Zamościu, który przekonywał ją, że wkrótce będzie miała problem z oglądaniem telewizji przy pomocy anteny siatkowej. Przy tym poinformował ją, że odbiór kanałów telewizyjnych będzie możliwy jedynie za pomocą anteny, którą on sprzedaje.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ujawnili jeszcze 11 osób, które zostały oszukane w ten sam sposób. Pokrzywdzeni to osoby starsze w wieku 70-80 lat z terenu Strzyżowa, Dołhobyczowa, Matcza.

Sprawcy wprowadzali także w błąd starszych ludzi mówiąc, że wszystkie osoby po 75 roku życia będą zwolnione z opłat za abonament. Jak się później okazało abonament był naliczany przez cały czas trwania umowy, a później był podnoszony.

Właścicielami nieuczciwej firmy byli dwaj 21-letni mężczyźni pochodzący z okolic Kielc. Młodzi mężczyźni zatrudniali u siebie mieszkańców Zamościa i okolic w wieku od 18 – 25 lat. Pracownicy przyjmowali najpierw zamówienie na zawarcie umowy oraz pobierali zaliczkę. Za kilka dni przyjeżdżał do wskazanej osoby monter. Gdy któryś z klientów chciał się wycofać z zawartej umowy, informowany był, że grożą mu wysokie kary.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu. 10 osobom postawiono zarzut oszustwa. Dwaj 21- letni właściciele firmy odpowiedzą dodatkowo za sprawstwo kierownicze.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony