Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na kobietę i próbował zgwałcić małoletnią

Data publikacji 15.12.2010

Policjanci z Krotoszyna zatrzymali 45–letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia małoletniej oraz dokonanie rozboju. Kilkumiesięczna praca policjantów i połączenie dwóch spraw doprowadziło do zatrzymania podejrzanego. Sąd zastosował już wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

30 sierpnia krotoszyńscy policjanci zostali powiadomieni o usiłowaniu zgwałcenia małoletniej mieszkanki Krotoszyna. Zdarzenie miało miejsce na jednej z ulic miasta.

Natomiast 30 września na jednej z ulic Krotoszyna napastnik przewrócił kobietę na ziemię, a następnie ukradł jej torbę podróżną. W torbie znajdowały się m.in. pieniądze i karty bankomatowe. Pokrzywdzona oszacowała straty na 300 zł.

W obu przypadkach napastnik był nieznany, jednak szczegóły tych zdarzeń pozwoliły funkcjonariuszom na połączenie obu spraw. Priorytetem stało się wykrycie sprawcy tych przestępstw. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności śledczych oraz operacyjnych. Przy realizacji sprawy współpracowali z komendami powiatowymi na terenie województwa wielkopolskiego. Analizowali wszelkie napływające informacje. W końcu jedna z nich pozwoliła na wytypowanie sprawcy. W miniony czwartek mężczyzna został zatrzymany.

Sprawca okazał się recydywistą, był już w przeszłości karany za podobne czyny. Teraz za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Śledztwo w tych sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie. Na jej wniosek w piątek Sąd Rejonowy w Krotoszynie zastosował w stosunku do mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja