Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzęt narciarski dla policjantów

Data publikacji 15.12.2010

Dziesięć kompletów narciarskich otrzymali policjanci, którzy pełnią służbę na stokach Kotliny Jeleniogórskiej w ramach akcji „Bezpieczne stoki”. Zakup sprzętu został sfinansowany ze środków samorządu województwa. Jego wartość to około 30 tysięcy złotych.

14 grudnia 2010 roku o godzinie 11.00 w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się symboliczne przekazanie dziesięciu kompletów narciarskich dla policjantów pełniących służbę na stokach regionu jeleniogórskiego. Zakup sprzętu został sfinansowany ze środków samorządu województwa. W skład kompletu wchodzą narty, buty, kijki, kombinezony, rękawiczki, gogle i kaski. Wartość sprzętu wynosi około 30 tysięcy złotych.

W policyjnych patrolach narciarskich w tym sezonie uczestniczyć będzie 20 funkcjonariuszy, których wkrótce będzie można zobaczyć również na stokach w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i na „Łysej Górze” w Dziwiszowie. Policyjne patrole pełnią służbę na stokach głównie w weekendy, gdy jest większy ruch turystyczny, natomiast w ferie będą pełnić służbę również w dni powszednie. Już w tym roku część policjantów będzie patrolować stoki w jednakowych, policyjnych kombinezonach narciarskich.

Policyjne patrole narciarskie na „Kopie” w Karpaczu funkcjonują już od 7 lat, a na pozostałych stokach kotliny od czterech.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony