Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane magazyny z nielegalnym alkoholem i papierosami

Data publikacji 16.12.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, współdziałając z funkcjonariuszami z Izby Celnej zlikwidowali w okolicach Konina dwa magazyny, w których prowadzono nielegalną sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych. W jednym z tych miejsc zlikwidowano również plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 45-latków. Grozi im do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od ponad roku zajmowali się sprawą hurtowej sprzedaży alkoholu produkowanego na bazie skażonego spirytusu etylowego oraz wyrobów tytoniowych przemycanych z Białorusi.

Kilka dni temu na terenie powiatu konińskiego, policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej w sposób dynamiczny i z zaskoczenia weszli na teren dwóch prywatnych posesji, gdzie w budynkach magazynowych zabezpieczono ponad 1,5 tysiąca litrów odkażonego spirytusu etylowego, 123 kg tytoniu oraz 6200 przemyconych z Białorusi do Polski papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto, na terenie jednej z posesji zlikwidowano plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono kilkadziesiąt krzewów tej rośliny.

Na miejscu, na gorącym uczynku przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali dwaj mężczyźni, którzy trudnili się przestępczym procederem. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu konińskiego, mają po 45 lat. Wcześniej nie karani.

Jak ustalili śledczy, nielegalny towar trafiał do indywidualnych lub hurtowych odbiorców. W ciągu jednego roku przestępcy mogli wprowadzić na rynek nawet 5 tysięcy litów nielegalnego alkoholu wartości 324 tysięcy złotych, narażając tym samym Skarb Państwa na straty z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego w wysokości nawet do 200 tysięcy złotych.

Za przestępstwo, którego dopuścili się podejrzani grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego pracujący nad tym śledztwem, zapowiadają realizację kolejnych wątków w tym śledztwie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Koninie.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony