Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował pieniądze na domowej drukarce

Data publikacji 16.12.2010

Policjanci z Mokotowa zatrzymali siedemnastolatka, który podrabiał pieniądze. Nastolatek „produkował” banknoty na domowej drukarce. Sprawa wyszła na jaw, gdy jego kolega próbował zapłacić fałszywkami w sklepie. Za fałszowanie pieniędzy kodeks karny przewiduje karę od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

Pracownicy ochrony jednego ze sklepów przy ulicy Wołoskiej ujęli trójkę młodych ludzi, próbujących zapłacić za alkohol najprawdopodobniej fałszywymi pieniędzmi. Natychmiast wezwano policję. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia, że mają do czynienia z podrobioną gotówką. Kryminalni dotarli do 17-latka, który miał przekazać koledze fałszywe banknoty 20-złotowe, na poczet zaciągniętej pożyczki. W mieszkaniu Michała Z. znaleziono urządzenie wielofunkcyjne, na którym drukował fałszywki oraz kartki z nadrukiem 20-złotowych banknotów.

Nastolatek usłyszał w prokuraturze zarzut podrabiania pieniędzy. Objęto go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony