Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 1060 porcji amfetaminy

Data publikacji 16.12.2010

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 27-letniego dilera narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad 660 porcji amfetaminy. W ręce kryminalnych ze Strzelina wpadł 28-latek, u którego z kolei znaleziono ponad 400 porcji środków odurzających. Obaj mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze uzyskali informację o tym, że 27-letni mieszkaniec Jelenie Góry może zajmować się dystrybucją środków odurzających. W chwili zatrzymania, na jednym z cieplickich osiedli, mężczyzna miał przy sobie blisko 80 porcji amfetaminy, które ukrył za paskiem spodni oraz wagę elektroniczną służącą najprawdopodobniej do ważenia środków narkotycznych. W jego mieszkaniu, w tapczanie, funkcjonariusze znaleźli dodatkowo około 580 porcji amfetaminy.

Policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz odbiorców, do których trafiała amfetamina.

Z kolei funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali 28 - letniego mężczyznę, przy którym znaleźli ponad 30 porcji amfetaminy.

W wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 375 porcji amfetaminy. Funkcjonariusze podejrzewają, że od czerwca 2010 roku 28-latek sprzedał już ponad 1400 porcji amfetaminy.

Trwa wyjaśnianie sprawy.

Za przestępstwa narkotykowe kodeks karny przewiduje wieloletnie kary pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony